Strašilky

Strašilky

Strašilky jsou nenáročné na prostředí. Chov si může založit nejen dospělý člověk, ale klidně i menší dítě.

Strašilky jsou jednou z nejstarobylejších skupin hmyzu. Většina z nich se vyznačuje tím, že až neuvěřitelně dokonale napodobují různé části rostlin – výhonky, trnité větvičky nebo listy. Již to je staví do popředí zájmu chovatelů a přičteme-li k tomu i značnou velikost a atraktivní zbarvení, tak se jedná o ideálního "domácího mazlíka".

Mnoho druhů strašilek by šlo chovat volně v bytě, protože jim obvykle postačuje pokojová teplota a většinou se ani příliš nevzdalují od živné rostliny, ale přesto není tento způsob chovu právě nejvhodnější. Díky dokonalému krycímu zbarvení mohou totiž uniknout i oku svého chovatele a snadnou tak přijdou k úrazu. K chovu tedy zvolíme raději akvárium přikryté víkem, nebo přímo speciální box ze zverimexu. Rozměr není příliš podstatný a postačí i menší nádoba, dno naplníme zeminou, a dozdobíme pár kamínky a umístíme větvičky a případně i rostliny.

Strašilky jsou výlučně vegetariány. Krmit je tedy budeme zelení. Vhodné jsou listy ovocných stromů a keřů. Zvolit můžeme například ostružiník. Před pořízením strašilky se zeptáme chovatele čím strašilky krmil, jsou totiž druhy, co se živý výlučně jen určitou rostlinou.