Siamská kočka

Siamská kočka

Siamská kočka patří mezi krátkosrstá plemena kočky domácí. Siamské kočky mají charakteristické zbarvení – obličej, tlapky a ocas jsou tmavé a tělo má světle čokoládově hnědé.

Pokud uvažujete o chovu nějakého ušlechtilejšího plemene, pak siamská kočka představuje horkého favorita. Tahle exotická kráska s elegantními, typicky kočičími rysy, štíhlým tělem a charakteristickým zbarvením nenechá chladným žádného chovatele.

Dnes už jsou siamské kočky dostupné široké veřejnosti a stávají se z nich relativně běžní obyvatelé našich domácností. Plemenný standard byl ustanoven již více než před sto lety, v roce 1902. Přesto stále nezapřou svůj „přepychový“ původ, kterého jako by si byly moc dobře vědomy. Jsou to štíhlá a elegantní zvířata s klínovitou hlavou a zešikmenýma očima mandlovitého tvaru, které se vyznačují pro kočky nezvyklou modrou barvou.

Chovat siamskou kočku znamená mít doma skutečnou kočičí královnu, která si zaslouží naši maximální péči a plnou pozornost. Té bude sice vyžadovat hodně, ale odvděčí se nám věrnou oddaností a láskou, tak, jak to dokážou jedině kočky. Ta siamská svého pána miluje natolik, že je ochotna se naučit neuvěřitelným kouskům. Někdy dokonce připomíná psa, lze sní chodit na procházky ven (na vodítku).