Králík

Králík

Králíci jsou malí savci z čeledi zajícovitých, patřící do řádu zajícovců. Na úvod je potřeba říci, že i přesto, že rádi vše okusují se nejedná o hlodavce. Dříve byli za hlodavce chybně označováni, ale díky svému chrupu, který umožňuje i pohyb do stran patří do svého vlastního řádu.

Králík je společenské zvíře. Když se mu člověk od malička věnuje, je velmi pravděpodobné, že si na něj snadno zvykne a bude vyhledávat jeho společnost. Bude sám přicházet pro pohlazení a bude za vámi neustále doma chodit. Aktivní je převážně podvečer a večer, je tedy dobré na to brát ohledy a zvíře také neumisťovat do místnosti, kde spíme.

Jedná se o velmi čistotné zvíře, vhodné pro chov v bytě. Je schopný naučit se chodit vykonávat potřebu na jedno místo. Místo na vykonání potřeby pravidelně uklízíme (ideálně jednou za den).

Králíka můžeme přirovnat ke psovi, je milí a přítulný, sám od sebe přijde pro pohlazení a také dokáže přijít na zavolání. Také je poměrně inteligentní a snadno se dá odnaučit zlozvyky, případně mu zakázat vstup na určitá místa (například kuchyně).