Činčila

Činčila

Činčila se vzhledem ke svému půvabu, chytrosti a milé povaze stala zvířetem společenským, ačkoli byla původně chována pro kožešinu. Lze ji chovat v bytě a je vhodná i pro většinu alergiků.

Těmto hlodavcům, kteří pocházejí z hor Jižní Ameriky, vyhovuje prostředí v panelákových domech, protože je suché s nízkou vlhkostí vzduchu. Vysokou vzdušnou vlhkost činčily nesnášejí.

Činčila je velmi choulostivá na průvan, vlhkost, přímé sluneční světlo, déšť, mrholení. Z těchto důvodů není vhodné činčilu chovat ne terase, balkoně nebo zahradě rodinného domu.

Pro chov činčily si připravte velkou klec, je poměrně náročná na prostor. Činčila nepotřebuje klec širokou, ale klec, která je co nejvíce konstruována do výšky. Činčily velmi rády šplhají a lezou, mají rády dostatek pohybu.

Činčila je noční tvor, který přes den spí. Pro umístění klece vyberte místo, kde se nebudete vzájemně rušit.

Nejvhodnějším krmivem pro činčilu je seno nebo zelené granule. Krmivo, které obsahuje sušené ovoce, různé zrní apod., je vhodné pouze jako zpestření jídelníčku činčily, nikoli jako základ krmné dávky!

Činčila se dá snadno ochočit a vycvičit, vše záleží jen na vás a vašem přístupu. Vaše pozornost a péče bude odměněna perfektním a milým společníkem.